Laserowe leczenie suchości pochwy

Nowa laserowa metoda pomaga zwalczyć suchość pochwy, która może wystąpić po menopauzie lub raka piersi.

Zjawisko intymnego suszy się stosunkowo często, szczególnie po menopauzie . Nawilżające i komórek jajowych może pomóc przywrócić elastyczność i wygodę, a ich codzienne stosowanie nie zawsze jest dobrze odbierane, czy wystarczy. Laser przynosi nowe rozwiązanie. Wyjaśnienia ” Sylvain Мимоун, dyrektor Centrum Andrologii szpitala Cochin (Paryż)

Co to jest laserowe leczenie atrofii pochwy?Co to jest laserowe leczenie atrofii pochwy?

Był on używany tylko w ciągu trzech lat w tym wskazaniu. Jest on używany w Europie, szczególnie we Włoszech, Francji i wielkiej Brytanii, ale i w USA. Zasada jest prosta: regeneracji komórek pochwy . To anulować warstw powierzchniowych, które są suche, tak, że mogą one zostać zastąpione przez młodszych, bardziej nawilżona, poważniejszych komórek i wznowić produkcję kolagenu.

To boli?

Nie, to impulsowy laser CO2 , która nie świeci. On jest bezbolesne. Nigdy nie widziałem pacjenta, który ma negatywną reakcję. Ścianki pochwy nie иннервированы, tylko kątem pochwy u wejścia. Pozostaje wiadomo, w praktyce, ten laser może być uwzględniony.

Rzeczywiście, dla niektórych pacjentów, nawet proste badanie ginekologiczne jest bardzo bolesne, jeśli nie niemożliwe, zwłaszcza po tym, jak hormon-zależnych nowotworów, takich jak rak piersi. Jeśli pochwa jest bardzo sucha lub атрофировался , zdarza się, że nie mogę nawet umieścić małe lusterko. Dlatego mi wyznaczyć miejscowe leczenie kwasem hialuronowym ова , smary , lub jeśli nie mieli raka, estrogeny komórek jajowych , na miesiąc przed ich rewizji. Jego elastyczność pochwy. Następnie ćwiczę egzamin, aby zobaczyć, czy jest to wskazanie jest prawidłowe. Jest, w rzeczywistości, wewnątrz-pochwy ból, że nie z powodu suchości.

Dokładniej, jak to się dzieje?Dokładniej, jak to się dzieje?

Kobieta leży w гинекологическом pozycji, a końcówka maszyny wprowadza się do pochwy, jak można byłoby to zrobić za pomocą lusterka lub z sondą z endo-USG pochwy. Więc nie ma potrzeby обезболивании. Ten kawałek znajduje się w dolnej części pochwy, i jeden wraca, centymetr po centymetrze, do wejścia pochwy, wysyłając za każdym razem, pulsacja, która leczy ściany z obrotem o 360 °.

Z nowej maszyny, więcej nie ma potrzeby, aby włączyć бормашину do leczenia każdej strony. Tak będzie szybciej: 20 minut wystarczy do sesji. Kobiety są mile zaskoczeni, gdy czują, że dysk nie został ranny. Jedyny moment, który może być bolesne-to wejście do pochwy, co zmniejsza intensywność w tym miejscu.

To wewnątrz-pochwy laserem zakończyć tabletki, jaj lub kremu?

Tak, to jest cel! Wiele kobiet przychodzą, bo oni znaleźć lokalne procedury są zbyt sztywni na co dzień, nie bardzo efektowne i bardzo praktyczne w użyciu. Niezależnie od tych, którzy mieli już poważne choroby, te kobiety mówią mi: “chcę wrócić, jak wcześniej, bez искусственности. “Często po spotkaniu z nowym partnerem lub nawet z mężem, bo nie chcą pokazać, że są one potrzebne środki smarne . To będzie dla nich znakiem, że coś się zmieniło, że już w wieku …

Laser jest skuteczny dla wszystkich kobiet, suchość pochwy?

A priori, tak. Dwa główne stan menopauzy, kiedy po trzech lub czterech lat, prawdziwe zestawy susza, i że lokalne środki nie pomagają ich wystarczająco dużo, lub po nowotwór piersi. Immunosupresyjne leczenie prowadzić do suchości pochwy , i anty-hormon procedur, które całkowicie tłumią estrogen, sucha pochwy. Tyle, że niektórym kobietom trudno jest chodzić. Dlatego trzeba być w stanie pomóc im w ich codziennym życiu, za ich życie, miłość, bez stosowania hormonów. Laser-to dobry znak.

Istnieje wiele sond laserowych sesji?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy sesji. Po raka, jeszcze jeden. I kobieta spokojna w ciągu dziewięciu miesięcy do roku. Po upływie tego czasu, możemy to zrobić znowu sesja. Ponieważ ta metoda została wykorzystana, żadnych istotnych skutków ubocznych, co pozwala rozpocząć ponownie.

Jakie środki ostrożności należy podjąć w leczeniu suchości pochwy za pomocą lasera?

Po sesji, zaleca się trzech lub czterech dni abstynencji: to czas dla kobiety, aby odczuć poprawę. W okresie między sesjami, jeśli istnieje silne odwodnienie, proponuję lokalnej негормональной terapii nawilżający. Ale często nie ma specjalnych instrukcji. Jeśli kobieta może ponownie zacząć rozmawiać , nie ma przeciwwskazań.

Robić tylko lekarze praktykują tę metodę?

We Francji, tak. Dobre położnicy-ginekolodzy , ponieważ są one używane do zamieszkania suchość pochwy i leczyć ją, wiedzą techniczną gesty umieścić lustro i wiem, jak postępować krzywizny pochwy, nie powoduje szkody dla pacjenta. W tej chwili odbywa się to w mieście, w prywatnych klinikach lub gabinetach lekarskich. Z drugiej strony, francuskich szpitalach jeszcze nie posiadają, ponieważ urządzenie drogie i nie inwestować pieniądze za opiekę, która wpływa na seksualność. Jednak, to będzie mieć to wpływ na kobiety, które miały raka!

Dokąd iść?Dokąd iść?

Niektóre strony zostały stworzone przez lekarzy. Jesteśmy w trakcie przygotowań, który będzie zajmować się wszystkimi środkami do nawilżania pochwy (kwas hialuronowy, led, laser …) . Ponadto, kobiety mogą skonsultować się z ginekologiem. Uważaj ceny są zbyt atrakcyjne i nie zbyt показушный! Nie jest to wymagane kaucja ważności.

Ile kosztuje ?

We Francji, cena sesji od 300 do 600 zł w zależności od miast i miejsc, nazwa odzyskiwane poprzez Ubezpieczenia Społecznego.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *