Dowiedz się, jak komunikować się pozytywnie

Powiedzieć o sobie, bez agresywności i stosunku sił, aby zrobić swój punkt widzenia, z poszanowaniem innych … ten tryb pozytywną komunikację nosi nazwę: asertywności. Każdy może nauczyć się ćwiczyć to codziennie.

Asertywność-to forma komunikacji, która pozwala wykazać się szacunkiem innych .

Jest to sposób wyrażania siebie, mocno i bez objazdów, szanując swoich pragnień i potrzeb, ale które w równym stopniu bierze pod uwagę punktu widzenia innych.

Wielu ludzi, oczywiście, praktyka ассертивности: oni wiedzą, jak słuchać, przedstawić swoje wymagania w prostocie, bez widoku lub autorytaryzm.

Asertywności rozwiązywać konfliktyAsertywności rozwiązywać konflikty

Relacje często są zaznaczone trzy modelowe rozwiązania: uciec, manipulacji i agresji, z reguły, na podstawie alarm lub stosunków władzy. Asertywność, z drugiej strony, daje możliwość bronić swojego punktu widzenia i rozwiązywać konflikty, lub, co najmniej, aby ich uniknąć, wybierając żądane słowo.

Uważaj, assertivity sprawia, że łatwiej osiągnąć sukces, ale nie należy go mylić z formą manipulacji i podstępnych namowach.

Przykłady i kontr-przykłady ассертивного komunikacji

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który cię nie interesuje.

Powiedzieć: “wiesz, to nie mów. “

Nie mów: “jesteś pewien, że ten film warto? “To, co jest pod znakiem zapytania osąd swojego przyjaciela.

Twój małżonek dołączy do ciebie w ogrodzie za przyjacielskiej rozmowy z sąsiadem. Zostawia otwarte drzwi od domu.

Powiedzieć: “ja będę spokojniejszy, jeśli drzwi są zamknięte”, który po prostu wyraża swoje obawy.

Nie mów: “jesteś pewien, że to bezpieczne, aby zostawić otwarte drzwi?” Ten agresywny podejście może wywołać lakoniczne “tak” w automatyczną reakcją (odruch i / lub obrony). Znajdziesz się w pułapce: albo zrezygnować z rozmowy, aby zamknąć drzwi (co spowoduje niezadowolenie w tobie), albo zostajesz w ogrodzie, ale w stanie stresu, nie jest w stanie zapomnieć o otwartych drzwiach. W obu przypadkach istnieje ryzyko późniejszego wystąpienia sporów między małżonkami i urazy.

Pracownik często wychodzi palić.

Powiedzieć: “twoje stałe отлучки komplikuje pracę”

Nie powiem, издевательски-żartobliwy ton: “tak, mam nadzieję, że było miło to papierosy? “Mam na myśli, jest to bardzo wygodne dla palacza, kiedy jest praca. Agresywność zastępuje zarzutu, kiedy to została założona.

W szpitalu pielęgniarka powinna zrobić zastrzyk dziecku.

Powiedzieć: “pielęgniarka zamierza dać Sting”

Nie mów: “mamy zamiar zrobić trochę szczypie. Zapowiadany zminimalizować ból ma efekt wywołuje odwrotną reakcję i zwiększenia czujności pacjenta.

Jakie są korzyści z asertywności?Jakie są korzyści z asertywności?

W krótkim okresie, lub nawet raz, jest w stanie wyrazić swoje zdanie-to ulgę. Pewnie formułując to zmniejsza stres, nie powodując “anty-stres” w innych, tak, że bez ryzyka powstania sporów lub konfliktów.

W perspektywie średnioterminowej, asertywność pomaga szanować i być szanowanym, skutecznie komunikować się i konkretnie, lepiej rozwiązywać codzienne problemy.

Długoterminowy

Myśląc o własnej asertywności dla tego, aby się rozwijać, człowiek uczy się poznawać siebie lepiej, aby określić jego najczęstszych reakcji w różnych sytuacjach : w parze z dziećmi i przyjaciółmi, w pracy, czy nawet z popełnionych przez cudzoziemców (kasjera, sprzedawcy, policjanci …).

Uczy się zgrać go stare odruchy obronne lub agresywne, ale i uznania w innych-próby manipulacji, дестабилизирующих uwagi, stosunki dominacji.

Pewność siebie pochodzi od tego, co nazywa się inteligencją emocjonalną : on prowadzi do wzmocnienia poczucia własnej wartości.

Jak rozwinąć własną pewność siebie?

Asertywność, jako forma ekspresji, można pracować w psychoterapii . To Jak rozwinąć własną pewność siebie?także znajduje w różnych podejść psychoterapeutycznych, zwłaszcza w analiza transakcyjna, którego koncepcja powstała.

Większość metod rozwoju osobistego go używać. Jest ona szczególnie ceniona w szkolenia i staże w firmach.

Na poziomie indywidualnym, każdy może ćwiczyć напористостью myśląc o tym, jak ze sobą rozmawiają. Ale to nie zawsze jest łatwo być widzem i aktorem jego komunikowania się w momencie, gdy ona się rozwija.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *